Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

29 września 2021r. 11 osobowa grupa uczniów ZST z opiekunami: p. A. Czerniawską, p. I. Zimną , p. M. Kunicką poleciała samolotem na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Przed Pałacem widzieliśmy odjeżdżającego Prezydenta RP na spotkanie do Belwederu. Pani przewodnik opowiedziała historię Pałacu i zwiedziliśmy: Salę Orderu Orła Białego, Sień Główną, Kaplicę, Salę Białą i Niebieską, Jadalnię, Salę Chorągwianą, Antyszambrę, Salę Kolumnową, Obrazową, Ogród Zimowy oraz widzieliśmy Okrągły Stół.

Odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza z Ogrodem Saskim, Kościół Św. Krzyża, w którym umieszczone są tablice pamiątkowe z sercem patrona naszej szkoły – W. Reymonta i F. Chopina. Spacerując Krakowskim Przedmieściem dotarliśmy na Plac Zamkowy, tu na tarasie widokowym czekał na nas najpiękniejszy widok jaki można zobaczyć w Warszawie. Przechodząc ul. Świętojańską, wstąpiliśmy do Bazyliki Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela i dotarliśmy do Starówki – prawdziwej perły stolicy, która zachwyciła nas kolorowymi kamieniczkami z pomnikiem Syrenki. Nasze zwiedzanie zakończyliśmy przejściem wokół Barbakanu pod pomnikiem Małego Powstańca.

Około godz. 17 autobusem udaliśmy się na Lotnisko Chopina, gdzie po odprawie oglądaliśmy startujące i lądujące samoloty. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń planowaliśmy kolejne odwiedziny w Warszawie.

Data dodania: 2021-10-01 13:04:13
Data edycji: 2021-10-01 13:07:40
Ilość wyświetleń: 267

Anonimowa skrzynka na sygnały

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej udostępniamy Państwu od maja anonimową skrzynkę na sygnały.
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej