Rekrutacja elektroniczna - link
Kierunki kształcenia dla absolwentów szkół podstawowych 2019/2020
TECHNIKUM 5-LETNIE
Nauka w Technikumz 5 lat . Ukończenie Technikum umożliwia złożenie egzaminu maturalnego i podjęcie studiów wyższych oraz zdobycie kwalifikacji zawodowych. Zajęcia praktyczne odbywają się w pracowniach i warsztatach szkolnych oraz u pracodawców. Dodatkowo uczniowie mają możliwość zdobycia prawa jazdy kategorii B i T oraz uprawnień na kierowanie wózkami widłowymi.
TECHNIKUM LOGISTYCZNE
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik logistyk jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
Logistycy wykonując działania zawodowe współpracują ze specjalistami różnych dziedzin np. z ekonomistami, handlowcami, przewoźnikami, spedytorami, analitykami, pracownikami banków i działów księgowych. W ramach zawodu absolwent ma możliwość zdobycia uprawnień na kierowanie wózkami magazynowymi oraz obsługi programów informatycznych klasy ERP.
TECHNIKUM ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
Technik żywienia i usług gastronomicznych stworzony jest dla ludzi lubiących przygody ze sztuką kulinarną, dbających o zdrowie swoje i innych, myślących o zdrowym odżywianiu oraz dla wszystkich przedsiębiorczych. Kształtuje umiejętności związane z planowaniem i organizacją żywienia w zakładach żywienia zbiorowego i żywienia rodziny, urządzania zakładów gastronomicznych. Naucza umiejętnie sporządzać potrawy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, estetycznego ich podania i prawidłowej obsługi konsumenta.
Kierunek ten przygotuje Cię do stosowania nowoczesnych metod zarządzania i finansowania działalności gospodarczej, fachowego i kompleksowego organizowania przyjęć, projektowania i aranżowania wnętrz sal konsumpcyjnych.
Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę posiadającą rozległą wiedzę teoretyczną jak i praktyczną w dziedzinie szeroko pojętej gastronomii. Szkoła posiada dobrze wyposażoną pracownię gastronomiczną, w której odbywają się zajęcia praktyczne.
U nas dowiesz się:
PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA
Po zakończeniu nauki możesz podjąć zatrudnienie w zakładach żywienia zbiorowego (stołówki, restauracje, bary, kawiarnie itp.), instytucjach zajmujących się obrotem żywnością, służbie zdrowia (sanatoria, żłobki, służby sanitarno-epidemiologiczne, szpitale), organizacjach ochrony konsumenta, instytucjach zajmujących się upowszechnianiem wiedzy o żywieniu, żywności i placówkach prowadzących żywienie zbiorowe (domy opieki społecznej, domy dziecka, internaty, akademiki, hotele, pensjonaty, domy wczasowe itp. Ponadto absolwenci mogą prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych i domowych, hotelarskich, agroturystycznych, itp.
TECHNIKUM POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik pojazdów samochodowych jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
Przygotowanie zawodowe pozwala uczniom na kontynuowanie nauki na wyższych uczelniach oraz na podjęcie pracy zawodowej w:
Mechanicy samochodowi praktycznych umiejętności nabywają na warsztatach szkolnych jak również w szkolnej stacji diagnostycznej.
TECHNIKUM ELEKTRYCZNE
Wiedzę i umiejętności zawodowe uczniowie nabywają podczas takich zajęć jak: wykonywanie pomiarów elektrycznych i elektronicznych, montowanie maszyn i urządzeń elektrycznych, montowanie instalacji elektrycznych, obsługiwanie maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych, obsługa i programowanie układów i elektrotechnicznych oraz praktyka zawodowa.
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik elektryk jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA
Nauka w szkole trwa 3 lata. Uczniowie samodzielnie wybierają miejsce szkolenia praktycznego. Baza danych pracodawców udostępniana jest w szkole. Za wykonywaną pracę w czasie szkolenia praktycznego uczniowie otrzymują wynagrodzenie. Po ukończeniu BR uczniowie mają możliwość składania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, uzyskując tytuł zawodowy robotnika wykwalifikowanego lub egzaminu czeladniczego, uzyskując tytuł czeladnika.
Kształcenie odbywa się w zawodach:
- blacharz samochodowy,
- cukiernik,
- dekarz,
- drukarz,
- elektryk,
- fryzjer,
- krawiec,
- kucharz,
- lakiernik,
- magazynier logistyk,
- mechanik pojazdów samochodowych,
- mechanik motocylowy,
- murarz-tynkarz,
- operator obrabiarek skrawających,
- piekarz,
- sprzedawca,
- stolarz,
- ślusarz,
- tapicer.
68-300 Lubsko
ul. Powstańców Wlkp. 2