Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Jego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Badania potwierdzają, że głośne czytanie wpływa nie tylko na rozwój społeczny i emocjonalny, ale także rozwija wyobraźnię, poszerza zakres słownictwa, rozwija empatię i zapewnia pozytywne emocje związane z czytaniem i książkami. Ukształtowanie wczesnych nawyków czytelniczych jest kluczowe dla wychowania przyszłych pasjonatów książek. W dzisiejszych czasach, warto też wspomnieć również, że czytanie redukuje stres i poprawia samopoczucie.

Uczennice z klasy 2 TL: Sara, Natalia i Dominika czytały „Bajki, bajeczki” i „Jeżynka nie chce się bawić” przedszkolakom z Przedszkola nr 1 i uczniom klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku oraz uczestniczyły w zabawach zręcznościowych i warsztatach plastycznych z dziećmi.

W naszej bibliotece szkolnej zespoły uczniów z klasy 1 TL b, 1TŻ, 2 TL, 2 TE czytały przygotowaną przez siebie literaturę piękną. Wybraliśmy wśród uczniów czytających trzech Mistrzów Pięknego Czytania, którymi zostali: Julia i Szymon z klasy 1 TŻ oraz Bartosz z klasy 2 TE. Mistrzowie otrzymali nagrody książkowe.

Data dodania: 2023-10-04 09:24:11
Data edycji: 2023-10-04 09:24:59
Ilość wyświetleń: 104

Anonimowa skrzynka na sygnały

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej udostępniamy Państwu od maja anonimową skrzynkę na sygnały.
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej