Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2022r. w bibliotece szkolnej odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tym dniem promujemy czytelnictwo i czytanie na głos, dzięki któremu poszerza się zasób słownictwa, a także poprawia się pamięć i koncentracja. Czytanie może skutecznie wpłynąć na redukcję stresu oraz rozwinąć empatię i wrażliwość. Wiele książek, zwłaszcza tych o charakterze naukowym, pogłębia wiedzę. Czytając, można również rozwinąć własny styl pisarski i ukształtować swoją osobowość.
W głośnym czytaniu udział wzięli przedstawiciele klas: 1 TE, 1 TL, 1 TŻ, 3 TSŻ, a Mistrzami Pięknego Czytania zostali: Aleksandra Skowron z klasy 1 TL, Igor Witkowski z klasy 1 TE, Klaudia Paprzycka z klasy 1 TL i Daria Rutkowska z klasy 3 TŻ. Uczniowie w nagrodę otrzymali książki pochodzące z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 3” oraz dyplomy.
W Bibliotece – Centrum Kultury uczennice z klasy 1 TL: Nikola Dac i Dominika Ziemba czytały bajki 5-latkom z Przedszkola nr 1 w Lubsku. Na koniec naszego spotkania podarowaliśmy przedszkolakom książeczki Marii Konopnickiej.

Data dodania: 2022-10-04 09:17:28
Data edycji: 2022-10-04 09:19:37
Ilość wyświetleń: 165

Anonimowa skrzynka na sygnały

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej udostępniamy Państwu od maja anonimową skrzynkę na sygnały.
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej