W dniach 7-9 maja 2025r. 24-osobowa grupa uczniów klas: 2 TLa, 3 TL, 3 TE, 3 TŻ wybrała sięna wycieczkę dydaktyczno – krajoznawczą do Warszawy, pod opieką nauczycieli. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Rezydencji Prezydenta RP – Belwederu. Pani
przewodnik opowiedziała nam o ważnych wydarzeniach związanych z tym pałacem i marszałkiem Józefem Piłsudskim. Po południu udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie pochyliliśmy się nad niesamowitą historią tego wydarzenia oraz ludzi żyjących i walczących o wolność Polski w czasach okupacji niemieckiej.
Drugi dzień zaczęliśmy od wjazdu na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. Z 30 piętra podziwialiśmy panoramę stolicy. Następnie prze Ogród Saski doszliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza i tu uczestniczyliśmy w uroczystościach związanych z 80. rocznicą zakończenia II wojny światowej. Potem powędrowaliśmy Krakowskim Przedmieściem spoglądając na Pałac Prezydencki na Stare Miasto. Malownicze uliczki i kolorowe kamienice tworzą niezwykły klimat, wsłuchiwaliśmy się w piękne melodie wygrywane przez kataryniarza Jana. Po obiedzie przejechaliśmy do Łazienek Królewskich. Spacer po parku, piękny Pałac na Wyspie i pomniki, w tym słynny pomnik Fryderyka Chopina zachwyciły nas
swoją architekturą.
Piątek był ostatnim dniem naszej wycieczki i tego dnia wybraliśmy się do Fabryki Czekolady E. Wedel. Fabryka to miejsce pełne historii, ale też nowoczesnych technologii. Zobaczyliśmy, jak powstaje czekolada, dowiedzieliśmy się, skąd pochodzi ziarno kakao. Poczuliśmy zapach czekolady i usłyszeliśmy odgłosy pracujących maszyn. Skakaliśmy po czekoladzie i chętnie się nią zajadaliśmy. To wyjątkowe doświadczenie, które angażuje wszystkie zmysły i sprawia, że edukacja staje się prawdziwą przygodą. To doskonały sposób na rozwijanie kreatywności i ciekawości świata.
Wycieczka do Warszawy była niezwykle udana. Poznaliśmy nie tylko historię i kulturę stolicy, ale także jej współczesne oblicze.
68-300 Lubsko
ul. Powstańców Wlkp. 2