Get Adobe Flash player

Gra miejska „ W poszukiwaniu historii Lubska”

tytProjekt zainicjowany przez Fundację Rodzinną założoną przez Karolinę i Przemysława Oczypów obejmował napisanie i wydanie książki o Lubsku pt. „Lubsko – w poszukiwaniu własnej tożsamości”, zorganizowanie debaty społecznej oraz przeprowadzenie gry miejskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W czwartek 20.12.2018 r. Fundacja Rodzinna zorganizowała grę miejską pt. „W poszukiwaniu historii Lubska”. Gra miejska jest to forma rozrywki, gdzie esencją gry jest wykorzystanie przestrzeni miejskiej jako głównego elementu rozrywki. Celem gry miejskiej jest zwiększenie wiedzy uczniów i uczestników gry dotyczącej własnego regionu, przekazanie w sposób nowatorski wiedzy na temat zabytków i charakterystycznych miejsc w mieście oraz kształtowanie poczucia wspólnoty  istnienia i znaczenia Małej Ojczyzny w życiu człowieka.

Galeria


Główną ideą  twórców gry miejskiej Karoliny Oczyp (koordynatorki projektu) i Krzysztofa Kowsza było stworzenie odpowiedniego scenariusza i trasy gry oraz zagadek do poszczególnych stacji. W grze, miasto Lubsko stało się planszą a gracze poszukiwaczami i badaczami jej historii. W ciągu godziny uczestnicy gry - uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku musieli rozwiązać zagadki związane z historią miasta a następnie po kolei znaleźć osiem  tzw. stacji: Ratusz, Wieżę Żarską (tablica Jana Raka, tablica grupy wywiadowczo - dywersyjnej „Wisły”, pomnik upamiętniający I wojnę światową), Zamek Sommerfeld, Młyn Wodny, Wzgórze Wisielców, Ławeczkę Lucjana Grzei, Dom Gerharda Domagka i Willę Juliusa Weise. Podczas szukania miejsc, biorący udział uczniowie wzięli na „tapetę” stare zdjęcia ukazujące charakterystyczne lubskie zabytki, pomniki, tak aby te elementy i ich historia utkwiły w pamięci zarówno twórcom jak i uczestnikom gry. Tworzenie gier miejskich jest doskonałym materiałem historycznym zarówno dla szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych w ramach  projektów edukacyjnych a jednocześnie jest dobrą zabawą dla uczniów i opiekunów.

 

Na skróty

logo 1

wiarygodna

librus

plan lekcji1

facebook-76536 1280-1420x670

Erasmus hasło d1

indeks

Odliczanie

Do wakacji zostało:
-

Szukaj

Współpraca z Uczelniami

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie

 

pwsz logo16

 www.pwsz.sulechow.pl

 

Uniwersytet Zielonogórski

 logo uz

www.uz.zgora.pl

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Imieniny

Dzisiaj jest
Piątek
18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska
Do końca roku zostało
348 dni

Licznik Odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj33
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterW tym tygodniu832
mod_vvisit_counterOstatni tydzień1756
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4078
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc276
mod_vvisit_counterWszystko788834

Online (20 minut temu): 3
Twoje IP: 54.172.221.7

Logowanie