Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

V Turniej Szachowy Grand Prix Lubska

V Turniej Szachowy Grand Prix Lubska

W piątek 10.05.2019 r. o godzinie 9.00 w Lubskim Domu Kultury po raz ostatni w tym roku szkolnym odbył się Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix. Cały cykl Grand Prix składał się z pięciu turniejów. Zawody Grand Prix rozgrywane są według tzw. systemu szwajcarskiego. W systemie szwajcarskim z góry określa się liczbę rund, które należy rozegrać. Na rundę składają się bezpośrednie pojedynki rozgrywane jednocześnie. Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymuje jeden punkt, za remis pół punktu. Dobór par przeciwników w kolejnych rundach zależy od wyników uzyskanych w poprzednich. Pary dobiera się w miarę możliwości spośród tych uczestników, którzy dotychczas zdobyli jednakową liczbę punktów. Kojarzenie par w kolejnych rundach jest dość skomplikowane, ponieważ system musi wykluczyć możliwość dwukrotnego spotkania się tych samych przeciwników.

    W V Turnieju Grand Prix uczestniczyło 55 zawodników, którzy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa (39 zawodników) oraz Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna (16 zawodników), każdy z zawodników stoczył  po 7 rund. Ostatecznie w kategorii Szkoła Podstawowa: I miejsce zajął Eryk Ostojicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku, II miejsce zajął Wiktor Milczanowski - Szkoła Podstawowa w Mierkowie, III miejsce zajął Aleksander Kiełek - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku. W kategorii Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna: I miejsce zajął Tomasz Dynowski - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku, II miejsce zajął Bartłomiej Grabowiecki – Gimnazjum nr 1 w Lubsku, III miejsce zajął Konrad Wnuk - Gimnazjum nr 1 w Lubsku. Zespół Szkół Techniczny w Lubsku reprezentowało ośmiu członków Szkolnego Klubu Szachowego „HETMAN” w składzie: Mateusz Drzymała, Michał Gembara, Kornel Grębowiec, Jacek Jurasik, Marcin Ksiuk, Kacper Modrak, Patryk Oliasz, Kacper Zielonka.  Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, w pierwszej dziesiątce znalazło się, aż trzech zawodników. Najwyżej uplasował się w klasyfikacji generalnej Jacek Jurasik, który wywalczył  4,5 pkt. i zajął IV miejsce, niżej uplasował się Marcin Ksiuk – 3 pkt. (IX m.), Michał Drzymała – 3 pkt. (XI m.). Poza dziesiątką natomiast znaleźli się: Kacper Modrak – 3 pkt. (XI  m.), Kacper Zielonka – 2,5 pkt. (XII  m.), Michał Gembara 2,5 pkt. (XIV m.), Patryk Oliasz 2 pkt. (XV m.), Kornel Grębowiec 1 pkt. (XVI m.)

     Na koniec turnieju nastąpiło uroczyste podsumowanie X  jubileuszowego Turnieju Grand Prix Lubska. Indywidualnie w kategorii Szkoła Podstawowa: I miejsce Eryk Ostojicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku, II  miejsce Wiktor Milczanowski - Szkoła Podstawowa w Mierkowie, III  miejsce Aleksander Kiełek - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku. Drużynowo I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku  (124 pkt.),  II  miejsce Szkoła Podstawowa w  Mierkowie (117,5 pkt.), III  miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubsku (109, 5 pkt.).  Indywidualnie w kategorii Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna: I miejsce Tomasz Lambrecht  - Gimnazjum nr 1 w Lubsku, II  miejsce Tomasz Dynowski - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznychw Lubsku, III miejsce Bartłomiej Grabowiecki - Gimnazjum nr 1 w Lubsku. Drużynowo I miejsce wywalczyło Gimnazjum nr 1 w Lubsku (95 pkt.), II miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku (95 pkt.), III miejsce Zespół Szkół Technicznych w Lubsku (91,5 pkt). Naprawdę niewiele zabrakło naszym zawodnikom, aby stanąć na drugim miejscu podium, ale pomimo tego niedosytu, nasza szkoła odniosła historyczny sukces, stając na najniższym stopniu podium w całym cyklu turnieju.

Data dodania: 2019-05-24 12:37:11
Data edycji: 2019-06-07 11:10:52
Ilość wyświetleń: 768

Anonimowa skrzynka na sygnały

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej udostępniamy Państwu od maja anonimową skrzynkę na sygnały.
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej