Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

IV Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix Lubska

IV Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix Lubska

W piątek 22.03.2019 r. o godzinie 9.00 w Lubskim Domu Kultury po raz czwarty w tym roku szkolnym odbył się Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix. Cały cykl Grand Prix składa się z pięciu turniejów. Zawody Grand Prix rozgrywane są według tzw. systemu szwajcarskiego. W systemie szwajcarskim z góry określa się liczbę rund, które należy rozegrać. Na rundę składają się bezpośrednie pojedynki rozgrywane jednocześnie. Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymuje jeden punkt, za remis pół punktu. Dobór par przeciwników w kolejnych rundach zależy od wyników uzyskanych w poprzednich. Pary dobiera się w miarę możliwości spośród tych uczestników, którzy dotychczas zdobyli jednakową liczbę punktów. Kojarzenie par w kolejnych rundach jest dość skomplikowane, ponieważ system musi wykluczyć możliwość dwukrotnego spotkania się tych samych przeciwników.

W IV Turnieju Grand Prix uczestniczyło 61 zawodników, którzy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa (44 zawodników) oraz Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna (17 zawodników), każdy z zawodników stoczył  po 7 rund. Ostatecznie w kategorii Szkoła Podstawowa: I miejsce zajął Eryk Ostojicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku, II miejsce zajął – Wiktor Milczanowski - Szkoła Podstawowa w Mierkowie, III miejsce zajął Aleksander Kiełek - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku. W kategorii Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna: I miejsce zajął Tomasz Lambrecht –  Gimnazjum nr 1 w Lubsku, II miejsce zajęła Adrianna Urbaniak - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Lubsku. III miejsce zajął Bartłomiej Grabowiecki – Gimnazjum nr 1 w Lubsku.

Zespół Szkół Techniczny w Lubsku reprezentowało siedmiu członków Szkolnego Klubu Szachowego „HETMAN” w składzie: Mateusz Drzymała, Konrad Doktor, Jacek Jurasik, Marcin Ksiuk, Tomasz Laskowski, Kacper Modrak, Kamil Waluś. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, w pierwszej dziesiątce znalazło się aż czterech zawodników. Najwyżej uplasował się w klasyfikacji generalnej Tomasz Laskowski, który wywalczył 4 pkt. i zajął IV miejsce (III miejsce w kategorii chłopców), niżej uplasował się Jacek Jurasik – 4 pkt. (V m.), Kamil Waluś  – 4 pkt. (VI m.), Marcin Ksiuk – 4 pkt. (VIII m.). Poza dziesiątką znaleźli się: Kacper Modrak – 3 pkt. (XI m.), Konrad Doktor – 3 pkt. (XIV m.), Mateusz Drzymała 2 pkt. (XVI m.). W następnych Turniejach Grand Prix naszym zawodnikom życzymy jeszcze wyższych lokat.

Data dodania: 2019-03-25 22:57:51
Data edycji: 2019-03-25 22:58:06
Ilość wyświetleń: 531

Anonimowa skrzynka na sygnały

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej udostępniamy Państwu od maja anonimową skrzynkę na sygnały.
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej