Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Erasmus+

Erasmus+

 

„HOLA VALENCIA” - staże dla uczniów w zagranicznych przedsiębiorstwach w Hiszpanii.

 

Grupa 3 i 4 

Pobyt : 26.05.2019 - 15.06.2019

 

Walencja jest trzecim pod względem liczby ludności (ponad 800.000 mieszkańców) miastem Hiszpanii. Walencja posiada idealne warunki klimatyczne, położona jest bowiem na wybrzeżu i cechuje się klimatem śródziemnomorskim oraz jest jednym z najcieplejszych miast w Europie bez upalnych dni. Średnia temperatura wynosi około 25ºC podczas jasnych i słonecznych lat, natomiast zimą temperatury obniżają się do 9ºC i są raczej łagodne i wilgotne.

Projekt zakłada zorganizowanie 3 – tygodniowych staży zawodowych w firmach o profilu logistycznym i elektrycznym w mieście Walencja w Hiszpanii. Weźmie w nim udział 40 uczniów technikum logistycznego i elektrycznego Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku.

Odbycie 3-tygodniowych staży zawodowych pozwoli uzyskać nowe kwalifikacje, doświadczenie oraz pewność siebie uczniom na rynku krajowym i europejskim. Celem projektu jest praktyczne poszerzenie wiedzy teoretycznej zdobytej przez uczniów na zajęciach szkolnych, nabycie nowych umiejętności i kompetencji w zakresie przedmiotów zawodowych oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce.

Wyjazdy uczniów zostaną poprzedzony przygotowaniem językowym, pedagogiczno-zawodowym a także kulturowym.

Po powrocie młodzież otrzyma certyfikaty uczestniczenia w zagranicznej praktyce w ramach programu Erasmus + m.in. Europass Mobilność, honorowane przez wszystkich pracodawców europejskich.

Ponadto dla zwiększenia poziomu wykorzystania kwalifikacji zawodowych w projekcie będzie stosowany Europejski System Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym (ECVET). ECVET ma ułatwiać uznawanie efektów uczenia się i tym samym wykorzystanie wiedzy i umiejętności zdobytych w innej instytucji za granicą.

 

Data dodania: 2019-05-28 08:16:03
Data edycji: 2019-05-28 08:26:01
Ilość wyświetleń: 695

Anonimowa skrzynka na sygnały

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej udostępniamy Państwu od maja anonimową skrzynkę na sygnały.
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej