Get Adobe Flash player
Szkoła Historia szkoły

Historia szkoły

Historia szkolnictwa rolniczego w Lubsku rozpoczęła się w 1958 roku, w chwili utworzenia Szkół Przysposobienia Rolniczego. Placówki te, funkcjonujące na wsiach miały na celu edukację zawodową miejscowej ludności. Szkoły zlikwidowano w 1963 roku. W Lubsku w ich miejsce powołano Zasadniczą Szkołę Rolniczą. Po wielu przeprowadzkach ostateczną siedzibą szkoły stało się lokum przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 2.
Rok 1977 to uruchomienie kształcenia na średnim poziomie, przyjęto nową nazwę - Zespół Szkół Rolniczych. Następne lata to wszechstronny rozwój Szkoły, m.in. powiększyła się baza techniczna placówki; w latach 1970 - 80 wybudowano Stację Kontroli Pojazdów, która była wykorzystywana jako baza warsztatowa dla uczniów i świadcząca - jako jedyna przez 20 lat - usługi mieszkańcom Lubska i okolicznych miejscowości. Kolejne istotne wydarzenie w życiu szkoły miało miejsce 10 czerwca 1983 roku. Wtedy to placówka otrzymała imię Władysława Reymonta i Sztandar.
Ostatnia dekada ubiegłego stulecia to okres rozwoju działalności kulturalnej. Od 1993 roku przez 5 kolejnych lat Zespół Szkół Rolniczych w Lubsku organizował przy współpracy z Lubskim Domem Kultury wojewódzkie przeglądy kulturalne młodzieży szkół rolniczych. Uwieńczeniem tych działań była organizacja w dniach 3 - 5 czerwca 1998 roku Przeglądu Ogólnopolskiego, nad którym honorowy patronat objął Minister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
Zespół Szkół Rolniczych w Lubsku za "wszechstronną artystyczną wypowiedź młodzieży w oryginalnej prezentacji scenicznej pod nazwą Rewia Cyrkowa" otrzymał nagrodę I stopnia.
Od wielu lat Szkoła współpracuje z podobnymi placówkami w Żarach, Gubinie i Szprotawie. Od 1994 roku datuje się współpracę zagraniczną zapoczątkowaną z Centrum Kształcenia Rolniczego w Granichen w Szwajcarii. Zespół Szkół Rolniczych w Lubsku współdziałał z firmą Agraimpuls w Brugg. Organizowane były praktyki uczniów i absolwentów w gospodarstwach rolniczych w Szwajcarii. Zespół Szkół Rolniczych do dnia dzisiejszego współpracuje z departamentem Lot we Francji. Stronę francuską reprezentuje Liceum Rolnicze w Figeats.
Sportowcy naszej szkoły także znaleźli partnerów w pobliskim Cottbus w Niemczech. Rywalizacja i wspólne obozy dotyczą lekkoatletów i zawodników sekcji Ju-Jitsu. Co roku 20 uczniów uczy się przez 4 do 6 miesięcy poza granicami kraju. W 2001 roku nasza drużyna siatkówki plażowej dotarła do finału ogólnopolskiego.
Szkoła dysponuje salą gimnastyczną, której obecny kształt powstał w wyniku remontu w latach 1993 - 1996. W roku 1997 odbyły się Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu Kobudo, w których to miejscowi zawodnicy zdobyli wiele medali.
W naszej szkole działa pracownia komputerowa z dostępem do internetu, istnieje możliwość nauki języków obcych: rosyjskiego, niemieckiego, francuskiego i angielskiego. Uczniowie szkoły mogą uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych, w tym m.in. humanistycznych, przyrodniczych, artystycznych (kabaretowych, teatralnych, wokalno-muzycznych), wycieczkach dydaktycznych i krajoznawczo-turystycznych (krajowych i zagranicznych). Istnieje także możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji np. uprawnień do prowadzenia pojazdami kat. "B" i "T".
 

Na skróty

logo 1

wiarygodna

librus

plan lekcji1

facebook-76536 1280-1420x670

Erasmus hasło d1

indeks

Odliczanie

Do wakacji zostało:
-

Szukaj

Współpraca z Uczelniami

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie

 

pwsz logo16

 www.pwsz.sulechow.pl

 

Uniwersytet Zielonogórski

 logo uz

www.uz.zgora.pl

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Imieniny

Dzisiaj jest
Piątek
18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska
Do końca roku zostało
348 dni

Licznik Odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj25
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterW tym tygodniu824
mod_vvisit_counterOstatni tydzień1756
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4070
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc276
mod_vvisit_counterWszystko788826

Online (20 minut temu): 2
Twoje IP: 54.172.221.7

Logowanie