Get Adobe Flash player

Szkoły dla dorosłych

HARMONOGRAM ZAJĘĆ LO SEMESTR IV

HARMONOGRAM ZAJĘĆ LO SEMESTR VI

 

TERMINY EGZAMINÓW SEMESTRALNYCH IV SEMESTR

TERMINY EGZAMINÓW SEMESTRALNYCH VI SEMESTR

 

Podanie do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych 2017/2018

 

Dwuletnie Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych to propozycja dla osób, które chcą zdobyć średnie wykształcenie nie rezygnując z pracy i codziennych obowiązków. Wiemy jak istotną role odgrywa dzisiaj ukończenie szkoły średniej i świadectwo dojrzałości. Ukończenie Liceum daje szansę na zdobycie lepszej pracy, otwiera drogę do dalszego kształcenia. Liceum to szkoła dla tych, którzy zakończyli edukację na poziomie ośmioletniej szkoły podstawowej, gimnazjum lub ukończyli zasadniczą szkołe zawodową.

Nauka trwa 2 lata, tj. 4 semestry.

Zapraszamy każdego, kto chce się uczyć, ukończył 18 lat lub ukończy w roku kalendarzowym. Nie ma górnej granicy wiekowej.

Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (sobota i niedziela, dwa razy w miesiącu)


Szkoły Policealne

Florysta NOWOŚĆ

Charakterystyka: Zawód florysta wymaga znajomości roślin, umiejętności rzemieślniczych, ale także wrażliwości plastycznej i wyobraźni. Florysta powinien posiadać cechę: łatwości nawiązywania kontaktu z klientem, w celu zaproponowania ciekawego rozwiązania i doradztwa. Kompozycje kwiatowe tworzone są zarówno z kwiatów żywych jak i suszonych, wykonuje się wiązanki okolicznościowe z okazji: ślubu, komunii, chrzcin. Słuchacz pozna technikę, zasady tworzenia dekoracji z roślin suszonych, doniczkowych lub mieszanych. Pozna rodzaje materiałów stosowanych we florystyce.

Nauka trwa 1 rok, tj. 2 semestry, zajęcia odbywają się w systemie zaocznym.

Absolwent szkoły policealnej kształcącej w zawodzie florysta może podejmować pracę w kwiaciarniach, firmach organizujących wystrój na przyjęcia, salonach florystycznych oraz prowadzić własną działalność gospodarczą świadczącą usługi z zakresu aranżacji wnętrz i ogrodów dekoracjami roślinnymi.

 


Opiekun osoby starszej
Kształcenie na kierunku opiekun w domu pomocy społecznej odbywa się w cyklu: 2-letnim, tj. 4 semestry, zajęcia odbywają się w sytemie zaocznym.

Opiekun osoby starszej udziela pomocy i świadczy usługi opiekuńcze osobom starszym, które nie mają dostatecznego wsparcia ze strony rodziny lub innych osób z najbliższego otoczenia. Zadaniem opiekuna jest aktywizowanie osób starszych z wykorzystaniem rehabilitacji lub terapii.

Opiekun pomaga podopiecznemu w codziennych czynnościach domowych. Zajmuje się pielęgnowaniem oraz dbaniem o zdrowie, higienę osobistą ludzi chorych i niesamodzielnych.

Praca: domy i ośrodki pomocy społecznej, wszystkie instytucje opiekuńcze. Opiekunowie osób starszych mogą również wykonywać swój zawód prowadząc własną działalność.

 

 plakat szkoly dla doroslych 2015

 

Na skróty

logo 1

wiarygodna

librus

plan lekcji1

facebook-76536 1280-1420x670

Erasmus hasło d1

Odliczanie

Do wakacji zostało:
-

Szukaj

Współpraca z Uczelniami

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie

 

pwsz logo16

 www.pwsz.sulechow.pl

 

Uniwersytet Zielonogórski

 logo uz

www.uz.zgora.pl

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 

Imieniny

Dzisiaj jest
Środa
25 kwietnia 2018
Imieniny obchodzą
Jarosław, Marek, Wasyl
Do końca roku zostało
251 dni

Licznik Odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj252
mod_vvisit_counterWczoraj327
mod_vvisit_counterW tym tygodniu895
mod_vvisit_counterOstatni tydzień2256
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7483
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc0
mod_vvisit_counterWszystko716584

Online (20 minut temu): 3
Twoje IP: 54.162.121.80

Logowanie