Get Adobe Flash player

II Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix Lubska

tytW piątek 07.12.2018 r. o godzinie 9.00 w Lubskim Domu Kultury po raz drugi w tym roku szkolnym odbył się Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix. Cały cykl Grand Prix składa się z pięciu turniejów. Zawody Grand Prix rozgrywane są według tzw. systemu szwajcarskiego. W systemie szwajcarskim z góry określa się liczbę rund, które należy rozegrać. Na rundę składają się bezpośrednie pojedynki rozgrywane jednocześnie. Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymuje jeden punkt, za remis pół punktu. Dobór par przeciwników w kolejnych rundach zależy od wyników uzyskanych w poprzednich. Pary dobiera się w miarę możliwości spośród tych uczestników, którzy dotychczas zdobyli jednakową liczbę punktów. Kojarzenie par w kolejnych rundach jest dość skomplikowane, ponieważ system musi wykluczyć możliwość dwukrotnego spotkania się tych samych przeciwników.

Galeria


W II Turnieju Grand Prix uczestniczyło 66 zawodników, którzy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa (44 zawodników) oraz Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna (24 zawodników), każdy z zawodników stoczył  po 7 rund. Ostatecznie w kategorii Szkoła Podstawowa: I miejsce zajął Eryk Ostojicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku, II miejsce zajął – Szymon Gajda – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubsku, III miejsce zajął Aleksander Kiełek - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku. W kategorii Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna: I miejsce zajął Tomasz Lambrecht –  Gimnazjum nr 1 w Lubsku, II miejsce zajął Tomasz Dynowski – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Lubsku, III miejsce zajęła Adrianna Urbaniak - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Lubsku.
Zespół Szkół Techniczny w Lubsku reprezentowało sześciu członków Szkolnego Klubu Szachowego „HETMAN” w składzie: Mateusz Drzymała, Dominika Dziedzińska, Marcin Ksiuk, Tomasz Laskowski, Rafał Walczak, Kamil Waluś. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, w pierwszej dziesiątce znalazło się aż dwóch zawodników. Najwyżej uplasował się w klasyfikacji generalnej Marcin Ksiuk, który wywalczył 5 pkt. i zajął IV miejsce (III miejsce w kategorii chłopców), niżej o dwa miejsca uplasował się Kamil Waluś  – 4 pkt. (VI m.). Poza dziesiątką znaleźli się: Dominika Dziedzińska – 3,5 pkt. (XI m. – II miejsce w kategorii dziewcząt), Mateusz Drzymała – 3 pkt. (XIII m.), Tomasz Laskowski 2,5 pkt. (XIX m.). Jedynie poza dwudziestką znalazł się: Rafał Walczak – 2 pkt. (XI m.). W następnych Turniejach Grand Prix naszym zawodnikom życzymy jeszcze wyższych lokat.

 

Na skróty

logo 1

wiarygodna

librus

plan lekcji1

facebook-76536 1280-1420x670

Erasmus hasło d1

indeks

Odliczanie

Do wakacji zostało:
-

Szukaj

Współpraca z Uczelniami

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie

 

pwsz logo16

 www.pwsz.sulechow.pl

 

Uniwersytet Zielonogórski

 logo uz

www.uz.zgora.pl

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Imieniny

Dzisiaj jest
Piątek
18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska
Do końca roku zostało
348 dni

Licznik Odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj24
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterW tym tygodniu823
mod_vvisit_counterOstatni tydzień1756
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4069
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc276
mod_vvisit_counterWszystko788825

Online (20 minut temu): 2
Twoje IP: 54.172.221.7

Logowanie