Get Adobe Flash player

I Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix Lubska

tytW piątek 09.11.2018 r. o godzinie 9.00 w Lubskim Domu Kultury po raz pierwszy w tym roku szkolnym odbył się Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix. Cały cykl Grand Prix składa się z pięciu turniejów. Zawody Grand Prix rozgrywane są według tzw. systemu szwajcarskiego. W systemie szwajcarskim z góry określa się liczbę rund, które należy rozegrać. Na rundę składają się bezpośrednie pojedynki rozgrywane jednocześnie. Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymuje jeden punkt, za remis pół punktu. Dobór par przeciwników w kolejnych rundach zależy od wyników uzyskanych w poprzednich. Pary dobiera się w miarę możliwości spośród tych uczestników, którzy dotychczas zdobyli jednakową liczbę punktów. Kojarzenie par w kolejnych rundach jest dość skomplikowane, ponieważ system musi wykluczyć możliwość dwukrotnego spotkania się tych samych przeciwników.

Galeria


W I Turnieju Grand Prix uczestniczyło 68 zawodników, którzy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa (41 zawodników) oraz Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna (27 zawodników), każdy z zawodników stoczył  po 7 rund. Ostatecznie w kategorii Szkoła Podstawowa: I miejsce zajął Eryk Ostojicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku, II miejsce zajął – Wiktor Milczanowski - Szkoła Podstawowa w Mierkowie, III miejsce zajęła Julia Gruszecka - Szkoła Podstawowa w Jasieniu. W kategorii Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna: I miejsce zajął Tomasz Lambrecht –  Gimnazjum nr 1 w Lubsku, II miejsce zajął Jakub Kołodziejski –  Gimnazjum nr 1 w Lubsku, III miejsce zajął Jakub Sowiński –  Gimnazjum nr 1 w Lubsku.
Zespół Szkół Techniczny w Lubsku reprezentowało dziewięciu członków Szkolnego Klubu Szachowego „HETMAN” w składzie: Konrad Doktor, Mateusz Drzymała, Jacek Jurasik, Tomasz Laskowski, Kacper Modrak, Przemysław Pachała, Paweł Walczak, Rafał Walczak, Kamil Waluś. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, w pierwszej dziesiątce znalazło się aż trzech zawodników. Najwyżej uplasował się w klasyfikacji generalnej Jacek Jurasik, który wywalczył 4 pkt. i zajął VIII miejsce, niżej o jedno miejsce uplasował się Paweł Walczak – 4 pkt. (IX m.). Jeszcze niżej o jedno oczko uplasował się Rafał Walczak – 4 pkt. (X m.). Poza dziesiątką znaleźli się: Konrad Doktor  3,5 pkt. (XIII m.), Kamil Waluś – 3,5 pkt. (XIV m.), Mateusz Drzymała – 3 pkt. (XVII m.), Przemysław Pachała – 3 pkt. (XVIII m.), Tomasz Laskowski 3 pkt. (XIX m.). Jedynie poza dwudziestką znalazł się: Kacper Modrak – 2 pkt. (XXV m.). W następnych Turniejach Grand Prix naszym zawodnikom życzymy jeszcze wyższych lokat.

 

Na skróty

logo 1

wiarygodna

librus

plan lekcji1

facebook-76536 1280-1420x670

Erasmus hasło d1

indeks

Odliczanie

Do wakacji zostało:
-

Szukaj

Współpraca z Uczelniami

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie

 

pwsz logo16

 www.pwsz.sulechow.pl

 

Uniwersytet Zielonogórski

 logo uz

www.uz.zgora.pl

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Imieniny

Dzisiaj jest
Niedziela
24 lutego 2019
Imieniny obchodzą
Bogurad, Bogusz, Boguta, Bohusz, Lucjusz, Maciej, Piotr
Do końca roku zostało
311 dni

Licznik Odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9
mod_vvisit_counterWczoraj164
mod_vvisit_counterW tym tygodniu1326
mod_vvisit_counterOstatni tydzień1674
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4049
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc0
mod_vvisit_counterWszystko797125

Online (20 minut temu): 4
Twoje IP: 3.82.52.91

Logowanie