Get Adobe Flash player

60 lat Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku

tytNiecodzienna uroczystość miała miejsce dnia 28 września 2018 r. W  Zespole Szkół Technicznych świętowano Jubileusz 60-lecia istnienia szkoły, co było okazją do wspólnego spotkania, wspomnień oraz ukazania wieloletniego dorobku oraz bogatej historii tej placówki.
Uroczystość szkoły rozpoczęła msza św. odprawiona w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, podczas której homilię wygłosił nasz absolwent ks. Stanisław Dereń. Po mszy wszyscy zaproszeni goście udali się ulicami miasta do Lubskiego Domu Kultury, gdzie miała miejsce kolejna część obchodów Jubileuszu.
Aby tradycji stało się zadość, imprezę otworzył uroczysty polonez do muzyki Ogińskiego, wykonany przez uczniów, nauczycieli, pracowników i absolwentów ZST w oryginalnych strojach krakowskich. Choreografię przygotowała p. Barbara Maćkowiak.
Pani Alicja Czerniawska, dyrektor Szkoły, przywitała wszystkich przybyłych gości, byłych pracowników, absolwentów i sympatyków placówki. Minutą ciszy oraz prezentacją multimedialną uczczono zmarłych pracowników szkoły.

Galeria


Nieodłącznym elementem każdych urodzin są życzenia i prezenty. Swoją obecnością zaszczycili nas: Lubuski Kurator Oświaty p. Ewa Rawa, zastępca dyrektora Departamentu Organizacyjno-Prawnego Urzędu Marszałkowskiego p. Małgorzata Łukiewska, Starosta Powiatu Żarskiego p. Janusz Dudojć, koordynator Terenowego Zespołu Wizytatorów w Żarach p. Wioletta Markulak, Burmistrz Miasta Lubska p. Lech Jurkowski, Burmistrz Jasienia p. Andrzej Kamyszek, a także dyrektorzy lubskich szkół, placówek oświatowych oraz przyjaciele Szkoły. Padło wiele ciepłych, budujących słów podkreślających sukcesy placówki na wielu płaszczyznach.
Po części oficjalnej nastąpił czas na wspomnienia, w trakcie której historia Szkoły przeplatała się z dziejami Polski. Krótkometrażowe filmiki przeplatały się z komentarzami konferansjerów. Członek kabaretu Ciach Leszek Jenek wraz z absolwentką ZST Kasią Kromp (wójtem Tuplic) umili czas gościom poczuciem humoru i wiedzą na temat historii Szkoły. Wszystko to było oprawione muzycznie przez nasze absolwentki (Ewelinę Pawlaczek, Martę Sawicką oraz Grażynę Patrzykowską).
Jubileusz 60-lecia ZST był sentymentalnym powrotem do przeszłości oraz okazją, aby pokazać aktualnie uczącym się, że to właśnie oni tworzą historię tej szkoły.
Serdeczne podziękowanie kieruję w stronę nauczycieli, pracowników, uczniów i absolwentów, którzy poświęcili swój czas i włożyli serce w przygotowania do Jubileuszu. Dziękuję naszym licznym sponsorom, dzięki którym ten dzień  wyglądał pięknie i uroczyście. Dziękuję wszystkim gościom, którzy swoim przybyciem uświetnili  naszą uroczystość, złożyli wiele wspaniałych życzeń, obdarzyli ciepłym uśmiechem. Słowa podziękowania kieruję w stronę pracowników Lubskiego Domu Kultury, którzy wspierali nas pomocą podczas przygotowań oraz w trakcie uroczystości. Dziękuję przedstawicielom prasy oraz telewizji za objęcie patronatem medialnym naszej uroczystości, a przede wszystkim Magazynowi Lubskiemu, Przekrojowi Lokalnemu, Gazecie i Telewizji Regionalnej. Aby nasza uroczystości miała podniosły charakter, wiele instytucji objęło jubileusz honorowym patronatem, za co serdecznie dziękuję Kurator Województwa Lubuskiego Ewie Rawie, Wojewodzie Lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiecie Annie Polak oraz Staroście Powiatu Żarskiego Januszowi Dudojciowi.
Za profesjonalizm dziękuję Leszkowi Jenkowi i Kasi Kromp z zespołem, którzy stworzyli podniosłą, a zarazem serdeczną atmosferę uroczystości. Jestem dumna, że z Wami udało się stworzyć COŚ pięknego. A nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie nasza pani Dyrektor Alicja Czerniawska, której dziękuję za wsparcie każdego dnia, spokój oraz cenne wskazówki.
 W ostatnich miesiącach poświęciliśmy mnóstwo czasu i energii, aby godnie uczcić Jubileusz 60-lecia naszej szkoły. Z całą stanowczością i wielką satysfakcją mogę stwierdzić, że dzięki Wam osiągnęliśmy duży sukces.

 

Na skróty

logo 1

wiarygodna

librus

plan lekcji1

facebook-76536 1280-1420x670

Erasmus hasło d1

indeks

Odliczanie

Do wakacji zostało:
-

Szukaj

Współpraca z Uczelniami

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie

 

pwsz logo16

 www.pwsz.sulechow.pl

 

Uniwersytet Zielonogórski

 logo uz

www.uz.zgora.pl

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Imieniny

Dzisiaj jest
Piątek
18 stycznia 2019
Imieniny obchodzą
Bogumił, Jaropełk, Krystyna, Liberata, Małgorzata, Piotr, Pryska
Do końca roku zostało
348 dni

Licznik Odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj35
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterW tym tygodniu834
mod_vvisit_counterOstatni tydzień1756
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4080
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc276
mod_vvisit_counterWszystko788836

Online (20 minut temu): 2
Twoje IP: 54.172.221.7

Logowanie