Get Adobe Flash player

IV Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix Lubska

gpW piątek 09.02.2018 r. o godzinie 9.00 w Lubskim Domu Kultury po raz czwarty w tym roku szkolnym odbył się Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix. Cały cykl Grand Prix składa się z pięciu turniejów. Zawody Grand Prix rozgrywane są według tzw. systemu szwajcarskiego. W systemie szwajcarskim z góry określa się liczbę rund, które należy rozegrać. Na rundę składają się bezpośrednie pojedynki rozgrywane jednocześnie. Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymuje jeden punkt, za remis pół punktu. Dobór par przeciwników w kolejnych rundach zależy od wyników uzyskanych w poprzednich. Pary dobiera się w miarę możliwości spośród tych uczestników, którzy dotychczas zdobyli jednakową liczbę punktów. Kojarzenie par w kolejnych rundach jest dość skomplikowane, ponieważ system musi wykluczyć możliwość dwukrotnego spotkania się tych samych przeciwników.

W IV Turnieju Grand Prix uczestniczyło 93 zawodników, którzy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa (48 zawodników) oraz Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna (45 zawodników), każdy z zawodników stoczył  po 7 rund. Ostatecznie w kategorii Szkoła Podstawowa: I miejsce zajął Eryk Ostojicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku, II miejsce zajęła Julia Gruszecka - Szkoła Podstawowa w Jasieniu, III miejsce zajął – Wiktor Milczanowski - Szkoła Podstawowa w Mierkowie. W kategorii Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna: I miejsce zajął Tomasz Lambrecht – Niepubliczne Gimnazjum w Lubsku, II miejsce zajęła Agata Wojciechowska –  Gimnazjum nr 1 w Lubsku, III miejsce zajęła Adrianna Urbaniak – Niepubliczne Gimnazjum w Lubsku.
Zespół Szkół Techniczny w Lubsku reprezentowało szesnastu członków Szkolnego Klubu Szachowego „HETMAN” w składzie: Piotr Durawa, Mateusz Drzymała, Jacek Jurasik, Dominik Kieda, Jacek Kindra, Gabriel Kołtun, Marcin Ksiuk, Michał Reginia, Damian Schilling, Paulina Smoła, Konrad Szuter, Alan Uliasz, Paweł Walczak, Rafał Walczak, Kamil Waluś, Bartosz Zaród. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Najwyżej uplasował się w klasyfikacji generalnej Konrad Szuter, który wywalczył 5 pkt. i zajął  VI miejsce, niżej o cztery oczka uplasował się Piotr Durawa – 4 pkt. (X m.). Poza dziesiątką znaleźli się: Rafał Walczak 4 pkt. (XI m.), Marcin Ksiuk – 4 pkt. (XIII m.), Kamil Waluś – 4 pkt. (XIV m.), Jacek Jurasik – 4 pkt. (XV m.), Paweł Walczak – 4 pkt. (XVI m.), Jacek Kindra 3,5 pkt. (XX m.). Poza dwudziestką natomiast znaleźli się: Dominik Kieda – 3,5 pkt. (XXII m.), Paulina Smoła – 3,5 pkt. (XXV m.), Mateusz Drzymała – 3,5 pkt. (XXVII m.), Michał Reginia – 3 pkt. (XXXII m.), Damian Schilling – 3 pkt. (XXXIII m.), Bartosz Zaród – 3 pkt. (XXXIV m.), Alan Uliasz 3 pkt. (XXXVII m.), Gabriel Kołtun – 2,5 pkt. (XLI m.). W następnych Turniejach Grand Prix naszym zawodnikom życzymy jeszcze wyższych lokat.

 

Na skróty

Plan lekcji

facebook-logo

234x60

Logo ERASMUS

rekrutacja

matura

egzamin zawodowy

bip

Odliczanie

Do wakacji zostało:
-

Szukaj

Współpraca z Uczelniami

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie

 

pwsz logo16

 www.pwsz.sulechow.pl

 

Uniwersytet Zielonogórski

 logo uz

www.uz.zgora.pl

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Imieniny

Dzisiaj jest
Piątek
23 marca 2018
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat, Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Zbysław
Do końca roku zostało
284 dni

Licznik Odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj299
mod_vvisit_counterWczoraj301
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2007
mod_vvisit_counterOstatni tydzień2119
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5751
mod_vvisit_counterOstatni miesiąc0
mod_vvisit_counterWszystko704415

Online (20 minut temu): 4
Twoje IP: 54.198.149.239

Logowanie