Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Gra miejska „ W poszukiwaniu historii Lubska”

 Gra miejska „ W poszukiwaniu historii Lubska”

Projekt zainicjowany przez Fundację Rodzinną założoną przez Karolinę i Przemysława Oczypów obejmował napisanie i wydanie książki o Lubsku pt. „Lubsko – w poszukiwaniu własnej tożsamości”, zorganizowanie debaty społecznej oraz przeprowadzenie gry miejskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W czwartek 20.12.2018 r. Fundacja Rodzinna zorganizowała grę miejską pt. „W poszukiwaniu historii Lubska”.

Gra miejska jest to forma rozrywki, gdzie esencją gry jest wykorzystanie przestrzeni miejskiej jako głównego elementu rozrywki.

Celem gry miejskiej jest zwiększenie wiedzy uczniów i uczestników gry dotyczącej własnego regionu, przekazanie w sposób nowatorski wiedzy na temat zabytków i charakterystycznych miejsc w mieście oraz kształtowanie poczucia wspólnoty  istnienia i znaczenia Małej Ojczyzny w życiu człowieka.

 

Główną ideą  twórców gry miejskiej Karoliny Oczyp (koordynatorki projektu) i Krzysztofa Kowsza było stworzenie odpowiedniego scenariusza i trasy gry oraz zagadek do poszczególnych stacji. W grze, miasto Lubsko stało się planszą a gracze poszukiwaczami i badaczami jej historii. W ciągu godziny uczestnicy gry - uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Lubsku musieli rozwiązać zagadki związane z historią miasta a następnie po kolei znaleźć osiem  tzw. stacji: Ratusz, Wieżę Żarską (tablica Jana Raka, tablica grupy wywiadowczo - dywersyjnej „Wisły”, pomnik upamiętniający I wojnę światową), Zamek Sommerfeld, Młyn Wodny, Wzgórze Wisielców, Ławeczkę Lucjana Grzei, Dom Gerharda Domagka i Willę Juliusa Weise.

Podczas szukania miejsc, biorący udział uczniowie wzięli na „tapetę” stare zdjęcia ukazujące charakterystyczne lubskie zabytki, pomniki, tak aby te elementy i ich historia utkwiły w pamięci zarówno twórcom jak i uczestnikom gry.

Tworzenie gier miejskich jest doskonałym materiałem historycznym zarówno dla szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych w ramach  projektów edukacyjnych a jednocześnie jest dobrą zabawą dla uczniów i opiekunów.

Data dodania: 2019-01-02 18:07:38
Data edycji: 2019-02-21 18:09:52
Ilość wyświetleń: 717

Anonimowa skrzynka na sygnały

W związku z pismem Ministra Edukacji Narodowej udostępniamy Państwu od maja anonimową skrzynkę na sygnały.
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej